adli-ad

نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خرداد ۱۳۹۹

مستر نخبه
1399/02/17
نظرات : ۰
بازدیدها : 551

شیوه آموزش در سال تحصیلی جاری به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ به دو شکل زیر انجام گرفته است:

۱-فرآیند آموزش حضوری طبق بررسی های انجام گرفته از اول مهرماه تا پایان بهمن ماه استمرار داشته و در جریان آن ۸۰ درصد محتوای کتب درسی به صورت حضوری تدریس شده است.

۲- از اول اسفند ماه تا پایان سال تحصیلی جاری، ۲۰ درصد باقیمانده محتوای کتب درسی به صورت غیر حضوری و از طرق شبکه های رادیویی و تلویزیونی، ابتکارات دبیران محترم در بستر پیام رسان ها و نیز شبکه شاد تدریس می شود.

 

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نیز به منظور متناسب سازی نحوه برگزاری امتحانات نهایی با شیوه های آموزشی مذکور، طراحی سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم و برگزاری امتحانات در خرداد ماه ۱۳۹۹ را به شرح زیر انجام خواهد داد .

۱- سئوالات الزامی؛  برای کسب ۱۶ نمره از ۸۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان ملزم به پاسخگویی به تمام سئوالات آن هستند.

 ۲- سئوالات انتخابی؛  برای کسب ۴ نمره  که در دو نوع طراحی می شوند، نوع اول از ۲۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت غیر حضوری تدریس و نوع دوم از محتوای ۸۰ درصدی که به صورت حضوری تدریس شده است در این بخش دانش آموزان اختیار دارند سئوالاتی را که برای پاسخگویی آنها آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند.  

همانگونه که ملاحظه می شود با این شیوه از طراحی سؤالات،  ضمن ارزشگذاری  به تلاش دانش آموزان و همکارانی که آموزش های غیر حضوری را دنبال کرده اند، به همه دانش آموزان، بویژه افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند از آموزش های غیر حضوری استفاده کنند نیز با پاسخگویی کامل به سؤالاتی که از بخش تدریس حضوری طرح شده، فرصت کسب نمره ۲۰ داده می شود تا بدلیل عدم دسترسی به آموزش های غیر حضوری حقی از آنها تضییع نشود.

اشتراك گذاری نوشته