مراحل ثبت نام آزمون سراسری سال 99

  • مستر نخبه
  • تاریخ انتشار 1398 / 11 / 17
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 953

مراحل کامل ثبت نام کنکور سراسری 99 به همراه عکس

1. مطابق عکس زیر وارد سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org شده و روی لینک ثبت نام کنکور سراسری 99 کلیک کنید.

نکته: حتما پیش از ورود به سایت جهت ثبت نام، فیش های اعلام شده کنکور را مطابق اطلاعات مندرج در دفترچه راهنما پرداخت کنید.

پس از ورود به صفحه ثبت نام پس از خواندن اطلاعات مندرج، روی گزینه تأیید و ادامه/گام بعدی، کلیک نمایید.

سپس با توجه به وضعیت تحصیلی، باید نظام آموزشی مرتبط با وضعیت خود را انتخاب نمایند.

مراحل ثبت نام داوطلبان نظام قديم ( دوره چهارساله دبيرستان )

داوطلبان این گروه آزمایشی باید از میان گزینه های نظام آموزشی، گزینه سوم را انتخاب نموده و پس از بارگذاری عکس، وارد مرحله تکمیل فرم ثبت نام شوند.

در مرحله آپلود عکس، ابتدا تمامی نکات مرتبط با نوع و حجم عکس را خوانده و سپس با زدن دکمه browse و انتخاب عکس، روی دکمه ارسال عکس کلیک کنید. در صورت رعایت نکات اعلام شده، عکس ارسال شده روی صفحه ظاهر شده و می توانید به مرحله بعد بروید.

مراحل ثبت نام داوطلبان نظام آموزشی سالی واحدی يا ترمی واحدی

این دسته از داوطلبان پس از انتخاب نظام آموزشی که دومین گزینه در صفحه ثبت نام می باشد و ورود به صفحه بعد، باید وضعیت تحصیلی دریافت دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایند.

نکته: داوطلبانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری ریاضی ، تجربی و انسانی دارند و مدرک دیپلم خود را از سال 84 تا 97 و مدرک پیش دانشگاهی را از سال 91 تا 97 دریافت کرده اند شامل اعمال سوابق تحصیلی می شوند بنابراین این دسته از داوطلبان به منظور تایید اطلاعات فردی و شناسنامه ای و وارد کردن کد سوابق تحصیلی میبایست نسبت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از سایت dipcode.medu.ir اقدام نمایند.

این داوطلبان نیز در مرحله بعد وارد بخش آپلود عکس شده و باید مطابق توضیحات آپلود عکس در توضیحات بالا (مربوط به متقاضیان نظام قدیم) عمل کنند.

مراحل ثبت نام داوطلبان نظام آموزشی 3 – 3 – 6

این داوطلبان باید در مرحله اول ثبت نام گزینه اول مربوط به متقاضیان نظام آموزشی 3-3-6 را انتخاب نمایند.

این دسته از داوطلبان، پس از تعیین نظام آموزشی باید نسبت به تعیین رشته تحصیلی خود (ریاضی، تجربی و انسانی، علوم معارف اسلامی، فنی و حرفه ای و کارو دانش) اقدام نماید.

این داوطلبان نیز در مرحله بعد وارد بخش آپلود عکس شده و باید مطابق توضیحات آپلود عکس در توضیحات بالا (مربوط به متقاضیان نظام قدیم و سالی واحدی) عمل کنند.

نکته: داوطلبان نظام آموزشی جديد (نظام 3-3-6) پس از تعيين شاخه تحصيلی در صورتی که دارای ديپلم رياضی ، تجربی ، انسانی يا علوم و معارف اسلامی باشند شامل اعمال كد سوابق تحصيلی هستند و این دسته از داوطلبان می بایست پس از مشاهده اطلاعات فردی خود نسبت به تائيد يا عدم تائيد آن اقدام نمايند . در صورت تائيد اطلاعات فردی ،  بند های مربوط به وارد کردن کد سوابق تحصيلی در فرم ثبت نامی قرار می گیرد و داوطلب ميبايست نسبت به تكميل فرم ثبت نام اقدام نمايد.

نکته: داوطلبانی که در این مرحله چنانچه مغایرتی در اطلاعات خود مشاهده کردند میبایست نسبت به ادامه روند ثبت نام اقدام و بعد از اتمام ثبت نام جهت رفع اشکال حداكثر تا تاريخ 98/12/2 به منطقه آموزش و پرورش خود مراجعه نمايند.

تبصره: آن دسته از داوطلبانی كه وضعيت خود را نظام آموزشی 3-3-6 انتخاب و شاخه تحصيلی خود را گزينه دارای ديپلم فنی و حرفه ای ، كاردانش انتخاب نمايند شامل اعمال سوابق تحصیلی نمی شوندو بلافاصله وارد مرحله بارگزاری عکس و تكميل فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری 99 می شوند.

در مرحله آخر داوطلبان پس از تکمیل فرم ثبت نام که نمونه آن در انتهای دفترچه راهنمای آزمون سراسری 99 قرار دارد، ثبت نام خود را تکمیل نموده و در صورتی که مراحل ثبت نام را به درستی انجام داده باشند، موفق به دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خواهند شد.